۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ اسفند
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1397/06/25 كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد تشكيل شد.
كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد تشكيل شد.
استاندار خراسان جنوبي كه  در كارگروه استاني تسهيل و رفع موانع توليد سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: وقتي مشكلات 52 واحد توليدي و صنعتي استان در اين كارگروه بررسي و رفع مشكلات همه آنها با اتفاق نظر و هماهنگي همه دستگاه ها مورد تاييد و تصويب قرار مي گيرد نشان مي دهد اين كارگروه در شرايط مناسبي از خدمت رساني به واحدهاي توليدي قرار گرفته است.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري ، استاندار خراسان جنوبي، هم افزايي و و هم پوشاني را مهمترين نياز روز كشور و استان دانست و تصريح كرد: تصويب 52 فقره پرونده در يك جلسه كارگروه نشان دهنده همدلي و مفاهمه مشتركي است كه امروزه بين مسئولين استان در حوزه هاي مالي ، بانكي ، بيمه و تامين اجتماعي، دولتي و بخش خصوصي قرار دارد.
دكتر مروج الشريعه، به تفاهم نامه مشترك بانك مركزي با وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره كرد و افزود: در جلسه اي كه با حضور مسئولين ذي ربط در استان برگزار خواهد شد مشكلات متقاضيان دراين بخش نيز احصاء و در جلسه بعدي كارگروه توسط دبيرخانه ارائه گردد.
مقام عالي دولت در استان ، با بيان اينكه مشكلات دريافت كنندگان تسهيلات در ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان نيز بايد احصاء و ارائه گردد، افزود: بعد از احصاء مشكلات ، پيشنهادات كاربردي و اجرايي براي حل اين مشكلات نيز به جلسه بعدي كارگروه ارائه شود.
مروج الشريعه، حفظ توليد و اشتغال موجود را مورد تاكيد قرار داد و افزود: همه ما بايد تلاش كنيم تا با شناسايي راهكارهاي مختلف و استفاده از تمام ظرفيت هاي دراختيار براي حفظ وضع موجود در حوزه هاي توليد و اشتغال تلاش كنيم.
رئيس كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان ، با بيان اينكه اقداماتي كه در اين حوزه صورت مي گيرد بايد به نحو مطلوب و مناسب به اطلاع مردم برسد ، افزود: رسانه ها در اين زمينه نقش بسيار مهمي بر عهده دارند از اين رو مطبوعات و اصحاب قلم بايد در كنار نقد منصفانه اي كه به انجام مي رسانند خدمات و اقداماتي كه در اين رابطه صورت مي گيرد مشابه تصميمات و مصوبات اين جلسه را نيز به شكل شايسته اي منعكس نمايند.
مروج الشريعه، اشاعه و نشر فرهنگ اميد و اميد بخشي به آينده در جامعه را از اهم موارد در اين شرايط برشمرد و يادآورشد: در شرايطي كه دشمنان براي ايجاد ياس و نااميدي در جامعه تلاش مي كنند رسانه ها بايد با انعكاس خدمات و اقدامات دولت در حوزه هاي مختلف زمينه هاي نا اميدي را از بين برده و مردم را به آينده نظام و كشور اميدوار سازند.
مقام عالي دولت در استان، با بيان اينكه دولت با تمام توان در كنار توليدكنندگان ايستاده است، گفت: موسسات مالي در كنار بخش دولتي با افزايش ريسك براي كمك به توليدكنندگان وارد عمل شده و دراين راه از هر امكاني براي حفظ توليد و گسترش آن استفاده مي كنند.
مروج الشريعه، توليدكنندگان، فعالين اقتصادي و صادركنندگان را ثروتي بزرگ براي كشور و استان برشمرد و خاطر نشان ساخت: در اين شرايط ، اينكه فرد يا افرادي مبادرت به توليد كرده و در راه رونق اقتصادي كشور و استان تلاش مي كنند بسيار ارزشمند است كه از آنها بايد به عنوان يك ثروت بزرگ ياد كرد.
وي يادآورشد: اين شرايط بهترين فرصت براي دولت و بخش خصوصي است تا به اصلاح ساختارها و قوانين و مقررات در حوزه هاي مختلف بپردازند.
اين گزارش حاكيست، در اين جلسه 52 فقره از پرونده هاي مربوط به واحدهاي توليدي و صنعتي مشكل دار مطرح و نسبت به رفع مشكلات آنها در بخش هاي بيمه ، تامين اجتماعي ، تسهيلات، ماليات و... تصميم مناسب اخذ گرديد.
تعداد بازدید: 64
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal