۱۳۹۷ شنبه ۳۱ شهريور
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1396/07/18 سرمايه گذاري مشترك تجار استان خراسان جنوبي و افغانستان مي تواند در حوزه اقتصادي موفق تر باشد
سرمايه گذاري مشترك تجار استان خراسان جنوبي و افغانستان مي تواند در حوزه اقتصادي موفق تر باشد
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري خراسان جنوبي كه صبح امروز در نشست بررسي فرصت هاي سرمايه گذاري ايران و افغانستان سخن مي گفت، با بيان اين مطلب، افزود: در مرزهاي خراسان جنوبي 3 بازارچه وجود دارد كه دو بازارچه به صورت يك طرفه توسط دولت افغانستان بسته شده است و تجار افغانستان مي توانند در باز شدن دوباره ي اين بازارچه ها اثر گذار باشند.
بي بي عصمت سرفرازي امروز در نشست بررسي فرصت هاي سرمايه گذاري ايران و افغانستان اظهار داشت: نسبت به كشور و مردم افغانستان شناخت كاملي داريم.
وي با بيان اينكه اشتراكات زيادي ميان ايران و افغانستان وجود دارد، گفت: اين اشتراكات مي‌تواند تسهيل كننده روابط سياسي، اقتصادي و اجتماعي دو كشور باشد و اتفاقات خوبي را براي ايران و افغانستان رقم بزند.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري خراسان جنوبي خطاب به تجاز و بازرگانان افغان با اشاره به اينكه نسبت به نگاه دولتمردان جمهوري اسلامي ايران به تعامل با كشورهاي همسايه آگاه هستيد، افزود: مقام معظم رهبري نيز بر تعامل درست با كشورهاي مختلف به ويژه همسايه براي توسعه اقتصاد كشور تاكيد دارند.

**شهرك صنعتي مشترك بين مرز ايران و افغانستان ايجاد شود
سرفرازي افزود: معتقديم كه بايد به سمتي برويم تا شهرك هاي صنعتي مشتركي بين مرز دو كشور ايران و افغانستان ايجاد شود.
سرفرازي در ادامه با تاكيد بر اينكه خراسان جنوبي از قابليت خوبي در تعامل در حوزه اقتصادي با كشورهاي همسايه به ويژه افغانستان برخوردار است، تصريح كرد: بايد در حوزه تعاملات به سمتي برويم كه تنها صرفا صادركننده به كشور افغانستان نباشيم.
سرفرازي با اشاره به اينكه بر سر راه سرمايه گذاري مشترك مشكلاتي وجود دارد، خاطرنشان كرد: دولت طرح توانمندسازي را به صورت پايلوت در خراسان جنوبي اجرا خواهد كرد.
تعداد بازدید: 3
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal